Przegląd zespołów tanecznych – Kleczew 2018

      Dnia 4 czerwca 2018r. zespoły KEEP i KEEP JUNIOR wzięły udział w 10. Międzypowiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych – Kleczew 2018. W przeglądzie wzięło udział 620 tancerzy z województwa wielkopolskiego, kujawsko – pomorskiego i łódzkiego.
      Jubileuszowy przegląd rozpoczął się na rynku, skąd barwny korowód taneczny prowadzony przez grupy mażoretek, przemaszerował do Kleczewskiego Centrum Kultury. Tam przez kilka godzin grupy prezentowały swoje umiejętności, wymieniając się spostrzeżeniami i wzajemnie się dopingując.
      Na parkiecie domu kultury zaprezentowało się 46 zespołów, które oceniało jury w składzie: dr Dariusz Skrzydlewski, komisarz Regionu Centralnego Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF. Katarzyna Łapaj, instruktorka tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie oraz Klaudia Dutkiewicz instruktorka tańca w Konińskim Domu Kultury.
      Zespoły taneczne KEEP i KEEP JUNIOR  prowadzone przez Annę Żelazowską  bardzo dobrze się zaprezentowały. Tancerze świetnie  czują się w technikach  hip hop, house i  dancehall.  Wągrowiec może być dumny z tak utalentowanej młodzieży, która swój wolny czas przeznacza na rozwijanie własnych zainteresowań. Zespół KEEP zdobył bardzo wysokie III miejsce, pokonując  43 zespoły. KEEP JUNIOR idzie w ślady swoich starszych koleżanek i  z pewnością niedługo rozwinie skrzydła. Wyjazd okazał się bardzo udany, a uczestnicy przeglądu wrócili pełni wrażeń i  dumy z odniesionego sukcesu.
      Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc finansową Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu, Ognisku Pracy Pozaszkolnej  w Wągrowcu oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Łeknie, bez których wyjazd nie mógłby dojść do skutku.
   
   Szczególne podziękowania należą  się Mamom pierwszaków za zaangażowanie i pomoc w opiece nad młodymi tancerzami.

  

Comments are closed.