Przedstawienie Kamishibai w bibliotece szkolnej

13 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się przedstawienie Kamishibai dla dzieci ze świetlicy klas trzecich pt. „ Do wolnej Polski. Historia Ignacego Wegnera”.

Kamishibai wywodzi się z Japonii (jap. kami – papier, shibai – sztuka) i jest metodą czytania, która posługuje się planszami z obrazkami i tekstem (książka obrazkowa) oraz drewnianą skrzynką, będącą swoistym parawanem, w której przedstawiane są opowiadania, bajki. Dlatego Kamishibai nazwany jest również teatrem obrazkowym bądź teatrem ilustracji.

Podczas przedstawienia wielokrotnie słychać było dość żywiołowe przeżywanie spektaklu. Nie ma w tym nic dziwnego, pobudzona aktywność dzieci to najprawdziwszy dowód na to, że spektakl się podobał.

Na przedstawienie zaprosiła dzieci pani Karolina Gąsiorek-Burdelska.

 

Comments are closed.