Program profilaktyczny “Debata”

W dniach 20-21 kwietnia uczniowie klas 6a, 7a i 7b uczestniczyli online w programie profilaktycznym „Debata”. Celem programu jest wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków przed ich inicjacją alkoholową. W trakcie spotkania młodzież uświadomiła sobie, że jest zdecydowanie więcej strat z powodu picia alkoholu niż korzyści, które należy raczej rozumieć jako przypadkowe przyjemności. Nie muszą wybierać przyjemności, które w dalszej perspektywie nie są korzystne, a tym samym zwiększają ryzyko tego, że wymienione straty zaistnieją w ich życiu. Dyskutowali na temat emocji, których doświadcza się w trakcie spożywania alkoholu. Zostały im przedstawione regulacje prawne dotyczące jego spożywania i sprzedaży.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez trenerów, pana Macieja Trafnego oraz panią Annę Dyndul.

Uczniowie pozytywnie ocenili udział w programie, o czym świadczyły ich osobiste wypowiedzi po zakończeniu spotkania.

Koordynatorem realizacji programu w naszej szkole jest Miejski Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wągrowcu, któremu serdecznie dziękujemy za współpracę. Organizacją spotkania zajęła się pani pedagog Agnieszka Kuchta.

Materiał wypracowany przez uczestników spotkania online.
Źródło: materiały trenerów prowadzących spotkanie.