„Rogalowo i bowlingowo” – wycieczka do Poznania

W poniedziałek, 16 października cała 3a oraz uczniowie kilku innych klas naszej szkoły odwiedzili Rogalowe Muzeum Poznania. Muzeum poświęcone jest tradycji wypieku rogala, mającej już 150 lat. Zwiedzanie muzeum ma charakter interaktywny. Zwiedzający w trakcie pokazu poznają sposób produkcji rogala według oryginalnej receptury. Muzeum ma na celu promować poznańską kulturę i historię, której najbardziej charakterystycznymi elementami są: rogale świętomarcińskie, gwara poznańska i koziołki na wieży Ratusza. Poznańskie Rogale Świętomarcińskie to nazwa wyjątkowych, szlachetnych rogali z nadzieniem z białego maku, które od ponad 150 lat są najważniejszym poznańskim słodkim przysmakiem. Dziś mają one status Chronionego Oznaczenia Geograficznego – mogą powstawać tylko w Wielkopolsce i to według ściśle określonej receptury. Będąc w Poznaniu trzeba ich spróbować! Pokaz i wspólne wypiekanie rogali okazały się świetną i pouczającą zabawą.
    Czas w muzeum zakończony degustacją rogali minął bardzo szybko. Kolejne dwie godziny wypełniła wspólna zabawa w Kręgielni NIKU BOWLING.