Pożegnania nadszedł czas…

      Dnia 26 czerwca o godz. 11.00 odbyło się w naszej szkole pożegnanie uczniów klas trzecich. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta, p. Krzysztof Poszwa, Przewodnicząca Komisji Oświaty, p. Małgorzata Fimiak, kierownik Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, p. Lidia Kozdęba, dyrektor Miejskiego Domu Kultury, p. Włodzimierz Naumczyk, dyrektor OSiR, p. Piotr Łuszcz oraz przewodniczący Rady Rodziców, p. Ryszard Kręzielewski. Na widowni można było także zauważyć licznie przybyłych rodziców uczniów klas trzecich.
      Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała pełniąca obowiązki dyrektora Gimnazjum nr 1 w Wagrowcu, p. Danuta Kaniewska, która zaprezentowała wyniki egzaminu gimnazjalnego, a następnie podsumowała trzy lata wspólnej pracy uczniów i ich nauczycieli. Jako drugi głos zabrał Burmistrz Krzysztof Poszwa, który pogratulował absolwentom wysokich wyników egzaminu, a następnie życzył im bezpiecznych wakacji i udanego startu w nowych szkołach.
      Po przemówieniach nastąpiło wręczenie "Złotych Gąsek" – tradycyjnej nagrody dla uczniów wybitnych. W tym roku nagrody te przyznano także zaproszonym gościom za owocną współpracę. Kolejnym punktem programu było wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród w licznych konkursach i olimpiadach. Brawom i owacjom nie było końca.
      Na koniec przyszedł czas na część artystyczną, w której trochę na wesoło, a trochę refleksyjnie uczniowie klas trzecich pokazali, co przyniosły im te trzy lata w gimnazjum. Razem z nimi przenieśliśmy się w przyszłość, by podczas zjazdu absolwentów po 20 latach powspominać, jak to w gimnazjum bywało. Podczas tej części dyrekcja szkoły otrzymała upominki w formie karykatur narysowanych przez uczennicę kl. 3d, Olę Jaśkowską. Całą uroczystość przygotowały panie: Maria Strzyżyńska, Wiesława Kadow, Lucyna Walewska-Jastrząbek oraz Anna Żelazowska.
      Kochani Absolwenci, życzymy Wam samych dobrych wyborów oraz wytrwałości i najwyższych not w szkołach, które wybraliście.

 

Comments are closed.