Powiatowy Konkurs Recytatorski “Kleks” 2022

19 lutego br. miała miejsce kolejna, XI edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego “Kleks” dla uczniów kl. I-III oraz IV-VI, realizowana, ze względu na zagrożenia związane z epidemią, w sposób zdalny. Konkurs ten zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. W tym roku szkolnym recytacje przygotowało i nadesłało komisji etapu szkolnego 23 uczniów z kl. I-III oraz 7 uczniów z kl. IV-VI.

Po wysłuchaniu wszystkich nagrań komisja szkolnego etapu konkursu w osobach p. W. Kadow i p. M. Strzyżyńskiej wytypowała do konkursu powiatowego następujących uczniów:

• w kategorii kl. I-III szkołę reprezentowały: Zofia Kasper z kl. 2a, Iga Szafrańska z kl. 2c oraz Nela Jankowiak z kl. 2d.
  • w kategorii kl. IV-VI szkołę reprezentowali: Amelia Michnik z kl. 5a oraz Tymoteusz Nijaki z kl. 5b.

Komisja XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego uhonorowała naszych uczniów w sposób następujący:

• w kategorii kl. I-III, w której wzięło udział 37 uczniów z całego powiatu: I miejsce zdobyła Zofia Kasper z kl. 2a, II miejsce – Iga Szafrańska z kl. 2c i III miejsce Nela Jankowiak z kl. 2d,
  • w kategorii kl. IV-VI, w której wzięło udział 21 uczniów: I miejsce zdobył Tymoteusz Nijaki z kl. 5b.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a szczególnie zwycięzcom, Zosi i Tymkowi – brawo!!!

W piątek 22.02. pani dyrektor Alina Machy wręczyła im dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatora – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Wągrowcu.