29 kwietnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Dniu Nauki – "A to właśnie jest fizyka", który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Wągrowcu. Popularyzacja nauk przyrodniczych to jedno z najważniejszych zadań, jakie postawili sobie organizatorzy tego dnia, który został ogłoszony już w październiku ubiegłego roku. W ramach tego projektu nasi gimnazjaliści: Maja Babiaczyk, Mateusz Gwizd, Jacek Kaczanowski, Wojciech Skrętny i Sebastian Szczepaniak z klasy I a, Gabriela Bartkowiak, Aleksandra Jakubów i Daria Kręcichwost z klasy I b, Kacper Kosmatka z klasy I d, Wojciech Kłos i Michał Wawrzyniak z klasy II a oraz Marta Szymańska z klasy III c wzięli udział w trzech konkursach:
– Konkurs "Fizyka i technika – zrób to sam",
– Konkurs "Doświadczenia z fizyki",
– Konkurs "Fizyczno – fotograficzny".
      Komisja konkursowa przyznała II miejsce Kacprowi Kosmatce w konkursie "Fizyka i technika – zrób to sam" za wykonanie robocika "Śmieciuszka" oraz wyróżnienie w konkursie "Doświadczenia z fizyki" dla Mateusza Gwizda, Wojciecha Skrętnego i Sebastiana Szczepaniaka. Chłopcy zaprezentowali doświadczenie z elektrostatyki obrazujące pole elektrostatyczne centralne i jednorodne.

 

 

Comments are closed.