Półfinał XVIII Gimnazjady

      Nasi gimnazjaliści 29 marca 2017 r. wygrali  turniej, który był rozgrywany w ramach Półfinału B Województwa Wielkopolskiego w Piłce Ręcznej Chłopców XVIII Gimnazjady. Będąc gospodarzem turnieju i broniąc tytułu mistrzów Wielkopolski z ubiegłego roku, uczniowie przystapili do tego turnieju w roli zdecydowanych faworytów. W dwóch pierwszych pojedynkach, wysoko pokonali rywali z Wolsztyna (23:9) oraz z Pyzdr (27:9). To był prawdziwy pokaz siły naszego zespołu, jednak przeprawa z trzecim rywalem, drużyną gimnazjalistów z Kalisza, nie była już tak łatwa. Po zaciętej rywalizacji spotkanie dwóch najlepszych drużyn turnieju zakończyło się remisem 15:15 i o zwycięstwie w wągrowieckim półfinale Gimnazjady zadecydowała większa liczba bramek, zdobytych we wcześniejszych pojedynkach przez naszych reprezentantów.  

Trzeba przyznać, że chłopcy w dwóch pierwszych spotkaniach zagrali rewelacyjnie. Trochę przerosła ich sytuacja w ostatnim, zremisowanym meczu, ale pamiętajmy, że na tym poziomie rozgrywek nie ma przypadkowych zespołów, które za darmo oddadzą zwycięstwo. Trzeba pracować dalej, abyśmy mogli odnieść sukces również w czekającym nas niedługo finale – podsumował turniej i postawę swoich zawodników trener Dariusz Andrzejczak.

      Zawody zakończyło uroczyste podsumowanie szkolnej rywalizacji. Burmistrz Krzysztof Poszwa, wręczając zwycięskim drużynom puchary, życzył im dalszych sukcesów na kolejnych stopniach rywalizacji, a zawodnikom dalszego rozwijania pasji i zainteresowań.
      Skład zwycięskiej drużyny: Wojciech Babiaczyk, Szymon Baczyński, Dawid Kranc, Maciej Biniewski, Kacper Jankowski, Andrzej Krzymiński, Filip Lewandowski, Filip Liske, Kacper Kozak, Mikołaj Sobkowiak, Przemysław Kozak, Bartosz Włodarczyk, Kamil Małecki, Kamil Gąsior, Mateusz Nader, Michał Maćkowiak, Paweł Lemański. Trener: Dariusz Andrzejczak.

Comments are closed.