Podsumowanie obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole

Na szkolnej gazetce :

  • promowaliśmy informacje o stylu życia “Zero Waste” – “Zero Marnowania”,
  • podkreśliliśmy rolę segregowania śmieci w naszym mieście,
  • pokazaliśmy piękno krajobrazów z różnych stron świata,
  • rozpowszechniliśmy informacje o OZE.

Uczniowie klas I – III wzięli udział szkolnym konkursie plastycznym:

  • uczniowie klas I  mieli za zadanie przygotować plakat przedstawiający różne sposoby ochrony środowiska,
  • uczniowie klas II przedstawiły wybrane zwierzę chronione,
  • uczniowie klas III tworzyli rymowankę i ilustrację do niej.

Dnia 22 kwietnia na szkolnym apelu klas III nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

Jeden uczeń z każdej klasy otrzymał nagrodę książkową, dyplom oraz zakładkę.

Uczniowie klas IV – V wzięli udział w krótkim apelu wprowadzającym  w obchody Światowego Dnia Ziemi, na którym poznali, na czym polega styl życia “Zero Waste” – “Zero  Marnowania”. Dowiedzieli się o pięciu bardzo prostych krokach  realizacji tego stylu: ”odmawiaj, ograniczaj, wykorzystaj ponownie, recyklinguj, kompostuj”, które sprawiają, że żyjemy bardziej w zgodzie z naturą – nie marnujemy jej zasobów. Następnie zostali zaproszeni do udziału w turnieju z okazji Dnia Ziemi. W ramach turnieju wykonywali 3 zadania:

zad.1 –  “Ekologiczny patrol” – ocena stanu środowiska w najbliższym otoczeniu szkoły i jego poprawa poprzez pozbieranie śmieci.

zad. 2 – “Śmieci mniej – Ziemi lżej” – plakat

zad. 3 – “Jestem ekologiem” –  zajęcia terenowe – obserwacja organizmów w różnych ekosystemach, odczytywanie informacji z wyznaczonych tablic edukacyjnych w lesie i uzupełnianie kart pracy, wykonywanie dokumentacji zdjęciowej z obserwacji, integrowanie zespołu klasowego.

 Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali poszczególne zadania. Na apelu podsumowującym każda klasa w nagrodę otrzymała dyplom oraz cukierki. Najlepiej wszystkie zadania wykonała klasa IV c i to do niej na najbliższy rok, do kolejnego Dnia Ziemi, powędrował puchar przechodni turnieju z okazji Dnia Ziemi.

Gratulujemy.

Comments are closed.