12 czerwca 2014 r. w Ośrodku Edukacji Leśnej odbyło się podsumowanie dwóch konkursów, których organizatorami byli Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile i Nadleśnictwo Durowo. Pierwszy z nich to konkurs fotograficzny "Las w moim obiektywie" pod hasłem "Jak widzę Lasy Państwowe na terenie Nadleśnictwa Durowo". Z naszego gimnazjum wzięło w nim udział  11 osób  z klas I a, I b, II h, II g, III a. Laureatem II miejsca w kategorii szkół gimnazjalnych będących w zasięgu administracyjnym Nadleśnictwa Durowo został JAKUB WIDZIŃSKI z klasy I a. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki za udział w konkursie.

Drugi konkurs to XII edycja konkursu przyrodniczego "Na tropach przyrody", którego celem było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży piękna oraz wartości środowiska przyrodniczego poprzez obserwacje i dokumentowanie zmian zachodzących w przyrodzie. Uczniowie obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie od jesieni do wiosny. W tym konkursie wzięły udział trzy zespoły złożone z 17 uczniów klasy II h.  Dwie z tych grup osiągnęły wielki sukces, gdyż ich prace wygrały eliminacje półfinałowe i wezmą udział w finale, który odbędzie się niebawem. Członkowie pierwszej grupy: Natalia Dobras, Weronika Korbal, Natalia Jeske, Weronika Gierczak, Anna Białecka, Kamil Cofta. Druga grupa: Kacper Śróda, Wiktor Szczepanwski, Mateusz Wesolowski, Jarosław Wielgocki, Radosław Szelka, Mariusz Frąckowiak. Uczennice z trzeciej grupy: Aleksandra Górska, Zuzanna Przybył, Jagoda Ciężka, Joanna Rohde i Sybilla Brylińska otrzymały nagrody za udział w konkursie. Nagrodzeni uczniowie otrzymali piękne albumy związane z tematyką lasów oraz pamiątkowe dyplomy. Po części oficjalnej przyszedł czas na konkursy, zabawy, degustację pysznych herbat ziołowych oraz gorącej zupy.
Opiekunem uczniów w obu konkursach była p. Marzena Kamińska.