Podsumowanie 30. Akcji “Sprzątanie Świata”

W dniach 12-16.09.2023 r. nasza szkoła brała udział w 30. Akcji “Sprzątanie Świata”. Uczniowie wszystkich klas z bardzo dużym zaangażowaniem wykonywali różnorodne zadania, których celem było uświadomienie wszystkim, jak poważnym problemem dla naszego środowiska są śmieci.

Uczniowie:

  • klas: I poznali zasady segregowania śmieci w naszej szkole i posprzątali boisko szkolne,
  • klas II zajęli się problemem długości czasu rozkładania się śmieci w przyrodzie, 
  • klas III wykonali ze śmieci piękną biżuterię,
  • klas IV – VI posprzątali ze śmieci wyznaczone tereny leśne,
  • klas VII przygotowali informacje na szkolną gazetkę oraz piękne przedstawienie na finału Akcji w EKOParku w Wągrowcu o propozycji zmiany naszego stylu życia na „Zero Waste” – zero marnowania, która to może przyczynić się do zmniejszenia się ilości śmieci na naszej Planecie.

Sobotni finał uświetnił występ chóru No Name pod kierunkiem p. Lucyny Walewskiej-Jastrząbek oraz zespołu tanecznego KEEP prowadzonego przez p. Annę Żelazowską. 

Dbając dzisiaj o stan środowiska – dbamy o swoją przyszłość.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02f7rwDFEaF9PWYbYtQCKoViu5TtMZxyh5MShTHenkTQsNzRU6CtxDE9m5p9zg7bujl&id=100027407961659

Comments are closed.