Pierwszaki na wycieczce w Gnieźnie

W środę 30 października uczniowie klas 1d i 1e pod opieką wychowawczyń oraz pani pedagog wybrali się do Gniezna na pierwszą klasową wycieczkę.  Najpierw udali się do Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Jak żyli ludzie 1000 lat temu”. Dzieci dowiedziały się, że ówcześni ludzie byli bardzo zaradni, a przedmioty, którymi się otaczali i posługiwali, wykonywali samodzielnie. Następnie uczniowie odwiedzili Teatr im. A. Fredry, gdzie oglądali spektakl pt. „ Szpak Fryderyk”. Była to zabawna historia, dzięki której dzieci dowiedziały się, że nie należy niczego ani nikogo oceniać po pozorach. Wizyta w teatrze wzbudziła w małych widzach wiele pozytywnych emocji, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Comments are closed.