W dniach 20 – 28 listopada 2013 roku odbyła się w naszym gimnazjum akcja  „Paczka dla Kresowiaka”.   Wolontariusze pod opieką pani Urszuli Zmudy  prowadzili zbiórkę produktów spożywczych o długich terminach przydatności takich jak: mąki, cukru, oleju, kakao, kawy, herbaty, makaronu, konserw, owoców w puszce itp.  Produkty te zapakowane w paczki trafią za pośrednictwem Stowarzyszenia Odra – Niemen  do  starszych, samotnych Polaków żyjących za naszymi wschodnimi granicami, tam gdzie przed wojną była Polska…  Młodzież oraz wychowawcy i nauczyciele z naszej szkoły spisali się w tej akcji wspaniale – przygotowano mnóstwo paczek  z  produktami spożywczymi, do paczek uczniowie dołożyli kartki z życzeniami świątecznymi, paczki zostały starannie  opakowane – na pewno będą to piękne prezenty na święta Bożego Narodzenia dla tych samotnych osób …  Wszystkim  darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Comments are closed.