Oświadczenie p.o. dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu

       W związku z publikacją nieprawdziwej informacji pt. „Drzwi otwarte w Szkole Podstawowej nr 1”, która ukazała się 4 marca 2018 r. na Portalu WRC, którego właścicielem jest pan Roman Kowalczewski, oświadczam że w Szkole Podstawowej nr 1 w Wągrowcu, znajdującej się przy ul. św. Wojciecha 20, nie planowano we wskazanym terminie organizacji dni otwartych dla dzieci w wieku 6 i 7 lat oraz ich rodziców.

      Autor zamieszczonej na Portalu WRC informacji wprowadził w błąd rodziców dzieci i opinię publiczną, zapraszając na wydarzenie, które nie ma miejsca w zarządzanej przeze mnie placówce. Działanie to nosi wszelkie znamiona świadomej dezinformacji, bowiem pomimo mojej interwencji w tej sprawie i prośby o usunięcie nieprawdziwej informacji, pan Roman Kowalczewski odmówił jej usunięcia z prowadzonego przez niego portalu internetowego i zaprzestania wprowadzania w błąd rodziców oraz opinię publiczną, przez co naraża Szkołę Podstawową nr 1 na utratę zaufania.

       Z przykrością stwierdzam, że taka oburzająca postawa prowadzącego Portal WRC nie tylko dezorganizuje pracę szkoły, którą kieruję, ale po raz kolejny udowadnia, że jest on źródłem niesprawdzonych i niewiarygodnych informacji.

 

Grażyna Sarad  p.o. dyrektora

Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu

 

      Po przekazaniu informacji o zaistniałej sytuacji, organ prowadzący – Burmistrz Miasta Wągrowca skieruje do prokuratury Rejonowej w Wągrowcu zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Comments are closed.