Obchody Światowego Dnia AIDS

      1 grudnia przypada Światowy Dzień AIDS. Z okazji jego obchodów 1 grudnia 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Wągrowcu zorganizowano akcję informacyjno – edukacyjną. Zaproszeni uczniowie i nauczyciele ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu wągrowieckiego otrzymali ulotki dotyczące profilaktyki zakażeń HIV oraz czerwone wstążeczki na znak solidarności z osobami żyjącymi z HIV/AIDS. W szkolnej auli przeprowadzono konkurs „Gra w odpowiedzi na HIV…” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz podsumowane zostały inne działania dotyczące profilaktyki HIV/AIDS w naszym powiecie.
      Spotkanie zostało zorganizowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wągrowcu oraz Starostwo Powiatowe w Wągrowcu.
      Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział  w konkursie "Nie daj szansy AIDS", którego organizatorem była Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu, a na szczeblu powiatowym Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wągrowcu.
      Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fotografii pod tytułem "Uzależnienia sprzyjają HIV", a jego celem  było zwrócenie uwagi na zależności pomiędzy używaniem substancji psychoaktywnych a ryzykiem zakażenia HIV. W konkursie udział wzięło 40 uczniów z czterech szkół gimnazjalnych z terenu powiatu wągrowieckiego.
      Nagrodę za zajęcie II miejsca w etapie powiatowym otrzymała Anna Ciszak z klasy II g naszego gimnazjum, która niestety ze względów zdrowotnych nie mogła osobiście odebrać nagrody.
      Natomiast nagrody za udział w tym etapie otrzymały Sandra Broniecka z klasy II g oraz  Natalia Fisz i Julia Smykowska z klasy III c. Niestety ze względów zdrowotnych Ania nie mogła osobiście odebrać nagrody.
      Rozstrzygnięty został również etap powiatowy konkursu plastycznego na plakat pod hasłem  "Bądźmy zdrowi", na który wpłynęły prace z 9 szkół gimnazjalnych powiatu wągrowieckiego.
      Nagrodę za zajęcie III miejsca otrzymała Aleksandra Sołtys z klasy II a, a nagrody za udział również uczennice klasy II a: Zuzanna Hemmerling, Julianna Jakubiak, Malwina Adamska i Konstancja Jedwabna.
      Szkolnym koordynatorem konkursu fotograficznego była Pani Marzena Kamińska, a plastycznego Pani Maria Rękosiak. Fundatorem nagród dla laureatów konkursów było Starostwo Powiatowe w Wągrowcu.

Comments are closed.