Noc Naukowców. Jedyna taka noc w roku!

       Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wraz z innymi jednostkami naukowymi Poznania, otworzył swoje sale i laboratoria dla wszystkich chętnych chcących zgłębić tajemnice świata i stać się prawdziwymi naukowcami.
      W piątkowe popołudnie, 30 września 2016 r. młodzież naszej szkoły z klas III a, III b i II a udała się do Poznania na coroczną Noc Naukowców.
     Na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych uczniowie obejrzeli prezentację o minerałach w Muzeum Ziemi, dotykali największego meteorytu w Polsce, uczestniczyli w zajęciach z dendrochronologii, układali geopuzle. Na Wydziale Biologii zobaczyli egzotyczne owady, glony jadalne, modyfikacje DNA. Następnie zajrzeli na Wydział Fizyki oraz Matematyki i Informatyki. A na koniec obserwowali doświadczenia na Wydziale Chemii.

Comments are closed.