Niezwykłe spotkanie z teatrzykiem obrazkowym kamishibai

„Znajdziesz mnie w bibliotece” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek. W związku z XVIII edycją ogólnopolskiej akcji szkolna biblioteka, wraz z biblioteką pedagogiczną w Wągrowcu, w dniach od 10 do 14 maja br., w ramach Tygodnia Bibliotek, zorganizowała dla dzieci przedstawienia obrazkowe kamishibai wg Stanisława Czachorowskiego pt. “Pory roku”. Po przedstawieniu chętne dzieci mogły wykonać prace plastyczne z wybraną przez siebie porą roku.

Forma małego spektaklu teatralnego rozwija wyczucie języka, poszerza słownictwo, a jednocześnie bawi i uczy, zabierając uczestników w podróż do magicznej krainy teatru i literatury równocześnie. Młodzi widzowie z zainteresowaniem patrzyli i słuchali ciekawych opowieści, a później z żywiołowością opowiadali, o czym usłyszeli.

Cykl spotkań zorganizowały i przeprowadziły panie Małgorzata Górska – nauczyciel bibliotekarz w Bibliotece Pedagogicznej w Wągrowcu oraz pani Karolina Gąsiorek-Burdelska – nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 1 w Wągrowcu.

Poniżej fotograficzna relacja z tego wydarzenia w naszej szkole.

Comments are closed.