Tu wszędzie jest moja ojczyzna

„Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.
       Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków, na stałe wpisała się w kalendarz imprez naszej szkoły. W przeddzień 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się na uroczystej akademii pt. Tu wszędzie jest moja ojczyzna. Brać uczniowska na tle muzyki Chopina usłyszała patriotyczne utwory poetyckie Edwarda Słońskiego oraz fragment „Wesela” Wyspiańskiego. Całą uroczystość ubarwił chór Soprano, który odśpiewał kilka pieśni patriotycznych, między innymi „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”, „Żeby Polska”, „Biały krzyż”, „Jest takie miejsce”. Czyste i przepiękne głosy chórzystów idealnie oddały patriotyczny charakter uroczystości. Wszystkim bardzo spodobało się wykonanie piosenki „Tango” przez Angelę Zamorską. Silny głos sprawił, że wszystkie oczy zwróciły się ku śpiewającej.
       Występ artystów gimnazjaliści nagrodzili gromkimi brawami.
      Na zakończenie głos zabrała p. dyrektor Danuta Kaniewska, mówiąc do zebranych, że dziś uczniowie nie muszą z bronią walczyć o wolną Polskę, ale swoją postawą taką, jak uczęszczaniem na lekcje, przestrzeganiem zasad uczniowskich, mogą prezentować nowoczesny patriotyzm.
       Dzisiejszy dzień był wspaniałą lekcją patriotyzmu.
       Uroczystość wraz z uczniami klasy Ia i IIb oraz chórem Soprano przygotowały Panie: Maria Rękosiak, Iwona Jopp i Emilia Bąk. Obsługą sprzętu zajął się p. Wojtek Andrzejewski.