Nasi szczypiorniści w finale Mistrzostw Polski

      W ciągu ostatnich kilku dni uczniowie naszego gimnazjum, występujący w barwach MKS Nielba Wągrowiec, rozegrali pólfinałowe mecze Pucharu Polski.  Decydujący mecz odbył się 8 maja 2015 roku. Wtedy to wygrali z drużyną  CKS SMS Kusy Szczecin. Wcześniej pokonali  też Ułan Bydgoszcz oraz MKS  Miś Gorzów Wielkopolski. Po zwycięskich  meczach zakwalifikowali się do finałów Mistrzostw Polski. Do tak dużego sukcesu przyczyniła się determinacja całego zespołu wraz z trenerem, panem Dariuszem Sobańskim. Drużyna uczęszczała na liczne treningi  oraz grała jeden mecz w tygodniu. Szczypiorniści w ciągu roku szkolnego wyjeżdżali na obozy i zgrupowania, by rozwijać swoje umiejętności.
      Gimnazjaliści włożyli całe serce w przygotowania do rozgrywek, dlatego zdobyli tak duży sukces. Drużynie kibicowali koledzy i koleżanki  z naszej szkoły, rodzice uczniów, którzy byli na każdym meczu oraz wychowawca.
      W skład drużyny wchodzą: Sławomir Brenk, Jakub Sokołowski, Kacper Hetzig, Łukasz Szepielak, Michał Wiśniewski, Mateusz Borowski, Marcin Batura, Igor Drzazgowski, Marcin Malczewski, Filip Ratajczak oraz dwaj zawodnicy z Gołańczy.  Niestety, w rozgrywkach nie mogli wziąć udziału kontuzjowani szczypiorniści: Kacper Paszkiet i Kacper Marczyk.
      Zawodnikom piłki ręcznej serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w finale Mistrzostw Polski, który odbędzie się już 27-31 maja br w Dźwirzynie.

Comments are closed.