Nasi ósmoklasiści na Festiwalu Rzemiosła

Dnia 17 kwietnia klasa 8a uczestniczyła w Festiwalu Rzemiosła, który odbywał się równocześnie w czterech miastach: w Poznaniu, Lesznie, Koninie i Wągrowcu. Celem tego wydarzenia była prezentacja potencjału i oferty edukacyjnej rzemiosła oraz promowanie nauki zawodu. W ramach festiwalu uczniowie mieli możliwość poznania zawodów rzemieślniczych, warunków pracy oraz rozważenia nauki zawodu w rzemieślniczym modelu kształcenia, a to za sprawą udziału w grze ulicznej: “ZAGRAJMY W RZEMIOSŁO”. 10 czteroosobowych drużyn z różnych szkół  zgłosiło się do udziału w grze. Zadaniem drużyn było odnalezienie zlokalizowanych w terenie stacji oraz wykonanie zadań u następujących rzemieślników: fotograf, kucharz, piekarz, fryzjer, tapicer, stolarz, cukiernik.  Drużyny miały do wykonania bardzo różnorodne zadania, za które zdobywały punkty. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z 8a: Julia Pisarek, Julia Pałuka, Marta Ślot i Hanna Wojtecka. Poradziły sobie bardzo dobrze i zajęły 4 miejsce. Pozostali uczniowie klasy 8a poznawali ofertę edukacyjną naszego powiatu w zakresie nauki zawodu oraz mieli możliwość wykonania sobie testów: “Test na przedsiębiorczość”, “Zainteresowania i skłonności”, “Kwestionariusz zainteresowań zawodowych” oraz “Kwestionariusz orientacji zawodowych”.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Anna Żelazowska i Karolina Gąsiorek-Burdelska.

Comments are closed.