Nasi górą! Świetne wyniki konkursów językowych.

      22 marca 2017 roku miała miejsce czwarta edycja Powiatowego Konkursu Języków Obcych, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Wśród najlepszych językowców znaleźli się: Natalia Wojtych z klasy I a (nauczyciel – C. Szalska) oraz Hubert Woźniak z klasy III (nauczyciel – J. Jasek) z naszego gimnazjum. Hubert Woźniak zdobył trzecie miejsce z języka angielskiego. Najlepszą z języka niemieckiego okazała się Natalia Wojtych, która zdobyła 34 punkty na 35 i zajęła I miejsce. W konkursie z języka angielskiego naszą szkołę reprezentowała również Wiktoria Adamska z klasy III a (nauczyciel – E. Zawieruszyńska). Mimo że nie zajęła miejsca na podium, jednak zdobyła nowe doświadczenie. Gratulujemy i dziękujemy!

      29 marca 2017 r. w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. S. Staszica w Pile odbył się Finał Konkursu Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów. Po raz piąty patronat nad konkursem objął rektor PWSZ w Pile. Do konkursowych zmagań przystąpiła duża grupa gimnazjalistów z Piły i okolicznych miejscowości.
     Nasze gimnazjum reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego: Natalia Wojtych – język niemiecki oraz Hubert Wożniak i Wiktoria Adamska – język angielski. Opiekunem była M. Relis-Krenc. W trwającym 60 minut teście, uczestnicy musieli wykazać się znajomością słownictwa, słowotwórstwa, gramatyki, kultury, historii i geografii. Nasi uczniowie znowu znaleźli się w czołówce! Natalia zajęła III miejsce, Hubert zdobył wyróżnienie, a Wiktoria skorzystała z ciekawych warsztatów i zdobyła kolejne doświadczenie. Gratulujemy!
      W czasie przerwy, podczas której wykładowcy uczelni sprawdzali prace, gimnazjaliści wzięli udział w interesujących warsztatach, przeprowadzonych przez studentów. Wielkie brawa dla naszych językowców!

 

Comments are closed.