Narodowe Święto Niepodległości w “Jedynce”

10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. O godzinie 11:11, po uroczystym wprowadzeniu przez Panią Dyrektor Alinę Machy, wszyscy odśpiewaliśmy hymn państwowy, a następnie po słowie wstępnym i recytacji wiersza pt. ,,11 listopada” w wykonaniu uczennicy klasy III, Igi Szafrańskiej, wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.

W trakcie uroczystości zostały także ogłoszone wyniki IV Szkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej “Śpiewam dla Ciebie, Polsko!”, którego pomysłodawczynią jest p. Lucyna Walewska–Jastrząbek. Jury w składzie: Tomasz Kotwica – przewodniczący, Marta Jastrząbek – członek, Michał Maćkiewicz – członek po wysłuchaniu i obejrzeniu 24 prezentacji konkursowych, umieszczonych na kanale YT, przyznało następujące miejsca:

W KATEGORII KLAS I – II:

• I miejsce – klasa 2a

• II miejsce – klasa 1d

• III miejsce – klasa 2d

W KATEGORII KLAS III – IV:

• I miejsce – klasa 3c

• II miejsce – klasa 3a

• III miejsce – klasa 4d

W KATEGORII KLAS V –VIII:

• I miejsce – klasa 5c

• II miejsce – klasa 5a

• III miejsce – klasa 8a (duet)

Dla laureatów Rada Rodziców ufundowała nagrody, a dla wszystkich uczestników słodkie upominki, które wręczyły panie z prezydium RR, Natalia Rabska, Ewa Łuczak-Olesińska i Danuta Bachta. O piękne dyplomy zadbała firma KSz Krzysztofa Szmani.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i podziwiamy kunszt wykonania utworów.

Uroczystość przygotowały i przeprowadziły panie: Lucyna Walewska – Jastrząbek oraz Wiesława Kadow.

Comments are closed.