12 kwietnia 2017 r. nasi gimnazjaliści wygrali w Poznaniu Finał Województwa Wielkopolskiego w Piłce Ręcznej Chłopców XVIII Gimnazjady, awansując tym samym do rywalizacji o krajowy czempionat.
      Podopieczni trenera Dariusza Andrzejczaka ponownie nie mieli sobie równych w naszym województwie, broniąc tytułu wywalczonego w ubiegłorocznej Gimnazjadzie. Co ważne, sukces ten osiągnęli stosunkowo łatwo. Najpierw bez trudu uporali się z kolegami z Konina, pokonując ich 22:9. W spotkaniu o zwycięstwo przyszło im się zmierzyć z drużyną gimnazjalistów z Kalisza, niedawnym rywalem z turnieju półfinałowego w Wągrowcu. Podczas zawodów, które kilka tygodni temu odbyły się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji padł remis. Podczas finału w Poznaniu każde rozstrzygnięcie było więc możliwe.  

Chłopcy podeszli do tego spotkania niebywale skoncentrowani i dużo dojrzalej niż podczas turnieju w Wągrowcu. Od tamtego dnia przez blisko trzy tygodnie rozpracowywaliśmy taktycznie naszych przeciwników. I to się nam opłaciło, czego dowodzi końcowy wynik finału w Poznaniu – podsumował trener Dariusz Andrzejczak.

      Młodzi szczypiorniści wygrali finał 23:17 i awansowali do najlepszej szesnastki reprezentacji szkolnych Szkolnego Związku Sportowego. Turniej finałowy Mistrzostw Polski XVIII Gimnazjady odbędzie się w dniach od 18 do 21 czerwca w Elblągu. Już trzymamy kciuki!
      Skład zwycięskiej drużyny: Wojciech Babiaczyk, Szymon Baczyński, Dawid Brant, Maciej Biniewski, Kacper Jankowski, Andrzej Krzymiński, Filip Lewandowski, Filip Liske, Kacper Kozak, Mikołaj    Sobkowiak, Przemysław Kozak, Bartosz Włodarczyk, Kamil Małecki, Kamil Gąsior, Mateusz Nader, Michał Maćkowiak, Paweł Lemański. Trener: Dariusz Andrzejczak.

Comments are closed.