Konkurs na rymowankę pod hasłem „Życie bez narkotyków” zorganizowało Biuro Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Wągrowcu. Celem zmagań było podniesienie poziomu świadomości młodzieży w zakresie profilaktyki zdrowotnej i psychologicznej w kontekście zażywania środków odurzających, a co z tym się wiąże, wywołanie refleksji na temat mądrego dorastania bez nałogów.
      Do konkursu zgłosiło się 22 uczniów. Wszystkie prace zostały przekazane do organizatora. Jury, po analizie wierszyków, postanowiło przyznać nagrody. Wyniki konkursu zostały ogłoszone na spotkaniu w Starostwie, dnia 15 maja 2014 roku. Agata Kuliberda z klasy III a zdobyła 2. miejsce i wygrała tablet.  Starostwo wydało książeczkę z tekstami nagrodzonych i wyróżnionych uczniów.

Agato, gratulujemy!

Nad konkursem czuwała pani Marzena Kamińska.

Poniżej przytaczamy nagrodzony wiersz – rymowankę pt. "Życie bez narkotyków"

Narkotyk jak miłość, lecz zupełnie inna.

Z pozoru wspaniała, właściwie dość dziwna.

Jedna strona wiecznie czeka,

Druga od niej wciąż ucieka.

Gdyby wnet rozstały się,

Jedna umrze – Druga nie.

 

                                                                                                                                                                               

Comments are closed.