Znowu minął rok,

znów za oknem pada śnieg.

Blask choinki w domu lśni,

Bo świąteczne idą dni.

Dzwonią sanie pośród zasp.

Mikołajek nadszedł czas!

Tradycja mikołajkowa w naszym gimnazjum trwa od 2002 roku. W tym roku już 1 i 2  grudnia przyleciały do naszego gimnazjum Mikołaje z 22 krajów Europy, które złożyły wszystkim życzenia Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku w swoich ojczystych językach. Towarzyszyły im Elfy z flagami poszczególnych krajów. Przy pięknej dekoracji, śpiewie i tańcu wszyscy przenieśli się do bajkowej krainy Świętego Mikołaja na Biegunie Północnym, gdzie do ostatniej chwili dzielne Elfy przygotowywały prezenty i odbierały pocztę od dzieci i dorosłych. Pani Mikołajowa zadbała o to, żeby Mikołaj wraz z reniferami wyleciał na czas. Rudolf oświetlał im drogę, a Dzwoneczek, za pomocą swojej czarodziejskiej różdżki, przeniósł wszystkich do Wągrowca. W podróży towarzyszyły Mikołajowi zespoły taneczne ELFINKI oraz KEEP i SANTINKI, czyli Zespół wokalny SOPRANO.
      Przedstawienie przygotowały panie: Cecylia Szalska, Maria Rękosiak, Agnieszka Staniszewska i Anna Żelazowska. O dobre samopoczucie wszystkich uczestników troszczyła się, jak zawsze, pani Teresa Rydz. Obsługę techniczno – muzyczną sprawował niezastąpiony, pracowity Elf – pan Wojciech Andrzejewski. Dekoracje przygotowały panie: Karolina Burdelska, Krystyna Pijanowska i Barbara Nowak. O wystrój szkolnych korytarzy zadbały panie: Anna Kłos i Maria Rękosiak.
      Na scenie naszej szkoły wystąpiło 137 uczniów, a przedstawienie obejrzało około 2000 widzów w 9 spektaklach. Wszystkim aktorom za ich wysiłek, śliczne stroje i wspaniałą grę dziękują panie przygotowujące spektakl. Oprócz uczniów naszej szkoły na mikołajkowe widowisko przybyli przedszkolacy z Przedszkoli nr 1,2,3,6,7, z Akademii Talentów oraz z Przedszkola DoReMi. Dotarły do nas również dzieci z Potulic, Żelic, Pawłowa Żońskiego, Wiatrowa oraz ze Szkoły Podstawowej nr 4. Szczególną radość sprawiliśmy dzieciom z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wągrowcu. Promienieli szczęściem! Cudownie zaprezentowały się maluchy przebrane za przepięknych Mikołajów! Wielkie brawa dla dzieci, opiekunów oraz ich rodziców!
      Wszyscy świetnie się bawili, za co organizatorzy serdecznie dziękują! Radość sprawiły słodycze i upominki. Dzięki temu młodzież poczuła się doceniona i zmotywowana do dalszej pracy na rzecz środowiska lokalnego.
      Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Do zobaczenia za rok! Ho Ho Ho!