Niecodzienna lekcja biologii

       Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasu uczniowie klasy Ia (klasa matematyczno – przyrodnicza) uczestniczyli w niecodziennej lekcji biologii. I choć odbywała się ona w sali lekcyjnej, to jednak nie była  zwyczajna. Głos oddano bowiem gościowi –  członkini Polskiego Towarzystwa Leśnego – p. Ewie Roth, na co dzień pracującej w Nadleśnictwie Durowo. W niezwykle barwny sposób opowiadała ona o znaczeniu gospodarczym lasu, pracy  leśnika, ale główną bohaterką jej wypowiedzi była sosna taborska, której niezwykłe drewno  jest stosowane  do budowy masztów. Wykorzystując  prezentację multimedialną, pani Ewa  przedstawiła  cykl rozwojowy  sosny od nasienia po wieloletnie drzewo – przyszły surowiec. Uczniowie mogli podziwiać również  piękno naturalnych siedlisk sosny oraz  urok  roślin kwitnących w polskich lasach. Dla gimnazjalistów była to ciekawa forma poznawania treści biologicznych z udziałem  praktyka – leśnika.

Comments are closed.