X Powiatowy Turniej Recytatorski – Między wierszami 2017

      25 lutego 2017 r. w Auli im. St. Przybyszewskiego w I LO w Wągrowcu odbył się Jubileuszowy X Powiatowy Turniej Recytatorski dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach: recytacja i poezja śpiewana.
      W  turnieju recytatorskim wystąpiły: Wiktoria Adamska, Weronika Stawicka, Wiktoria Wesołowska, Natalia Wojtych, Martyna Kołodziejczuk, Sylwia Junczewska i Sandra Robecka. W gronie laureatów znalazła się Wiktoria Adamska, uczennica kl. 3 a, która zajęła II miejsce. Do konkursu przygotowały p. Emilia Bąk, Arleta Konieczna oraz Maria Strzyżyńska.
       W poezji śpiewanej naszą szkołę reprezentowali podopieczni p. Lucyny Walewskiej – Jastrząbek: Agata Kądzielawa, Alicja Malak, Kacper Szymański, Marita Jarosz i Julia Tucholska oraz p. Marii Rękosiak – Angela Zamorska. Młodzi wokaliści zaprezentowali się fenomenalnie! Jury w składzie: Jan Kasper, Małgorzata Osuch oraz Agnieszka Świtoniak postanowiło uhonorować naszych uczniów: I miejsce – Agata Kądzielawa – "Człowieczy los", II miejsce – Julia Tucholska – "Grande Valse Brillante", III miejsce – Angela Zamorska – "Linoskoczek", wyróżnienie: Marita Jarosz – "Dni, których nie znamy", Kacper Szymański – "Czarny blues czwarta nad ranem".

Comments are closed.