Marita Jarosz laureatką konkursu plastycznego “Niebo Jego życia”

      W środę, 25.11.2015 r. w Galerii MDK w Wągrowcu podsumowano II Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Niebo Jego życia”. Konkurs zorganizowany został  w 185. rocznicę śmierci Jana Śniadeckiego. Organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Wągrowcu. W jego przygotowanie szczególnie zaangażowały się panie: Anna Malak i Iwona Sobczak. Przybyłych na podsumowanie gości, laureatów i ich opiekunów przywitała wicedyrektor SOSW Ewa Kemnitz. Gratulacje zdolnym uczniom złożył Wicestarosta Michał Piechocki. W skład jury weszli: Ryszard Dereżyński – artysta plastyk, Elżbieta Rączkowiak – prezes wągrowieckiego oddziału TPD oraz Halina Lubawa – Rajkiewicz – prezes ZNP w Wągrowcu. Zadanie konkursowe polegało na narysowaniu nieba. Celem konkursu było przedstawienie postaci Jana Śniadeckiego jako wybitnego wielkopolanina i astronoma lub nieba, które tak bardzo go fascynowało. Nasza uczennica – Marita Jarosz wykonała pracę w technice łączonej, przedstawiająca planety układu słonecznego. Jury nagrodziło jej pracę II nagrodą. Do konkursu Maritę przygotowała pani Lucyna Walewska-Jastrząbek.

Comments are closed.