“Magiczna” wygrana Oli z 4b

Biblioteka Publiczna Gminy Wągrowiec w Łeknie była organizatorem konkursu literackiego pod nazwą “Magiczna książka”. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania (odręcznie), które miało być dokończeniem historii o przeczytaniu pewnej książki. Opowiadanie mogło mieć dowolną długość i tematykę. Z naszej szkoły do tego konkursu przystąpiły dwie uczennice: Aleksandra Banaszak z kl. 4b oraz Barbara Harmacińska z kl. 6a. Ola napisała opowiadanie na prawie jedenaście stron i sama wykonała do niego ilustracje, opowiadanie Basi natomiast miało dziewięć stron. Obie dziewczynki odniosły sukces!

W kategorii klas IV-VI oceniono 37 prac. Aleksandra Banaszak z kl. 4b zajęła I miejsce, Barbara Harmacińska z kl. 6a otrzymała wyróżnienie. Obie dziewczynki są uczennicami pani Wiesławy Kadow, która koordynowała ich pracę.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie literackiej!

Poniżej zdjęcia kilku stron “roboczej” wersji opowiadania Oli (przed odręcznym przepisaniem).

Comments are closed.