ŁUKASZ WIERZBICKI w naszej szkole!

ŁUKASZ WIERZBICKIPisarz. Podróżnik. Opowiadacz historii.

W środę 18 października 2023 r. odbędzie się w naszej szkole dla uczniów klas II i III spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim – autorem książek podróżniczych i historycznych dla dzieci, miłośnikiem dalekich podróży. Jego ciesząca się ogromną popularnością Afryka Kazika opowiada autentyczne przygody Kazimierza Nowaka na Czarnym Lądzie. Książkę Dziadek i niedźwiadek poświęcił losom niedźwiedzia Wojtka i jego kompanom z Armii Andersa. Książkę Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana, osnuł na średniowiecznych relacjach z podróży Benedykta Polaka do Imperium Mongolskiego. Machiną przez Chiny to powieść przygodowa oparta na prawdziwej historii Haliny i Stacha Bujakowskich, którzy wybrali się motocyklem do Chin. W książce Drzewo spisał słowiańskie mity. Jego kolejna książka przygodowa Ocean to pikuś opowiada o transatlantyckiej wyprawie kajakowej Aleksandra Doby.

Comments are closed.