Dnia 26 stycznia w naszej szkole odbyła się lekcja samorządowa pod hasłem: „Od Europejczyka do Samorządowca”. Na zaproszenie opiekuna Klubu Europejczyk – Ilony Łaszewskiej gośćmi spotkania byli: Radny Powiatu Wągrowieckiego, Piotr Pałczyński, jednocześnie asystent Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej, Jakub Zadroga- Radny Miasta Wągrowca oraz Hubert Kędracki, startujący w wyborach samorządowych. Wszyscy trzej goście swoją drogę zaczynali właśnie w naszym gimnazjum na zajęciach Klubu Europejczyk, prowadzonego przez Panią Teresę Rydz i Ilonę Łaszewską już od 1999 r.
      Spotkanie, które przebiegało w sympatycznej, ale i rzeczowej atmosferze, dotyczyło aktualnych działań oraz efektów i planów związanych z pełnionymi przez naszych gości funkcjami. Młodzież chętnie i otwarcie pytała nie tylko o konkretne działanie, ale również była ciekawa, jak wygląda życie studenta i czy łatwo pogodzić obowiązki studenta i radnego. Nasi goście szczegółowo odpowiadali na pytania, doskonale komunikując się z młodzieżą. W spotkaniu wzięło udział 44 uczniów naszej szkoły, głównie klas III, w tym członkowie Klubu Europejczyk. Spotkanie to zapoczątkowało obchody 15-lecia istnienia Klubu Europejczyk w naszym gimnazjum.