Laura Mendel i Iga Szafrańska Laureatkami IV Ogólnopolskiego Konkursu I.J. Paderewski

Laura Mendel oraz Iga Szafrańska zostały Laureatkami IV Ogólnopolskiego Konkursu I.J. Paderewski w kat. Wokalista.

Dziewczyny pomyślnie i w pięknym stylu przeszły I etap konkursu, który był bardzo wymagający i polegał na rozwiązaniu testu wiedzy o życiu, twórczości i patriotyczno-dyplomatycznej działalności Ignacego Jana Paderewskiego. Po zakwalifikowaniu się do II etapu, przed naszymi wokalistkami stanęło kolejne wyzwanie – wybór pieśni Paderewskiego i wykonanie jej wg partytury kompozytora. Dziewczyny pracowały jak mróweczki, pod kierunkiem p. Lucyny Walewskiej-Jastrząbek mierzyły się z klasycznym repertuarem. Konkurs wymagał na każdym poziomie ogromu pracy, dlatego teraz sukces smakuje wybornie!!!

Zapraszamy do wysłuchania  nagrodzonego wykonania pieśni “Szumi w gaju brzezina”.

Uroczysta Gala Finałowa odbędzie się w Poznaniu, 14 czerwca, wówczas zostanie ogłoszony werdykt  jury, z podaniem miejsca, jakie zdobyły Laura i Iga. 

Comments are closed.