W sobotę, 21 listopada w MDK w Wągrowcu odbyły się XVII Powiatowe Konfrontacje Małych Form Teatralnych KURTYNA 2015, w których wzięło udział kilkanaście zespołów z całego powiatu.
     Wśród finalistów znalazł sie nasz szkolny teatr SZANSA, zdobywając SREBRNĄ KURTYNĘ za spektakl pt. ,,Persefona".
     Konfrontacje były dla nas szczególne, ponieważ wzięli w nich udział absolwenci naszego gimnazjum, którzy współpracowali z grupą teatralną od 2012 roku. Wspólnie zdobylismy wiele nagród, m. in. drugie miejsce w X Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Teatralnej MASKA w Psarach Polskich, ZŁOTĄ MASKĘ w Przeglądzie Teatrów Szkolnych 2015 w Pile, udział w ścisłym finale Ogólnopolskiego Przegladu Teatrów Szkolnych MASKI we Włocławku.
     W skład zespołu wchodzą: Sylwia Junczewska, Wiktoria Adamska, Maks Pawłowski oraz ubiegłoroczni absolwenci: Kinga Kłos, Anna Białecka, Daria Maciejewska, Manuela Wojciechowska, Michalina Pietrykowska, Zuzanna Drews, Konrad Rocławski, Kacper Śróda, Daniel Kaźmierczak.
     Za współpracę i piękną grę dziękują prowadzące zespół: Agnieszka Staniszewska i Maria Strzyżyńska.