Dnia 12 października 2016 r. uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami gimnazjalnej społeczności. Uroczystość przygotowała pani Iwona Jopp, opiekun Rady Samorzadu Uczniowskiego. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego przedstawiciele klas pierwszych złożyli przysięgę na biało – czerwoną flagę. O dokonanie pasowania została poproszona pani dyrektor Danuta Kaniewska. Był to dla wszystkich uczniów moment bardzo ważny i uroczysty.
      Drugą część spotkania stanowiły różnorakie zadania postawione przed pierwszoklasistami. Była to konkurencja sportowa piłka górą, quiz wiedzy o szkole i kalambury. Zabawa była przednia.
      W ten sposób "kociaki" dołączyły do młodzieży gimnazjalnej. Wszystkim pierwszakom życzymy powodzenia.