Każdego roku w naszej szkole odbywa się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas pierwszych i drugich. Również i w tym udział wzięło 26 uczestników. Z klas pierwszych najlepsi okazali się: Krzysztof Twardowski z 1b, Kacper Antkowiak z 1h oraz Agata Zamorska z 1d.  Natomiast w klasach drugich najwyższą liczbę punktów zdobyli: Magdalena Ślusarczyk z 2a, Katarzyna Wojtecka z 2a oraz Kacper Borkowski z 2e. Gratulujemy uczniom, a także nauczycielom, którzy przygotowali gimnazjalistów do konkursu.

Nie tylko ten konkurs matematyczny odbył się w naszej szkole. W ostatnich dniach przystąpiliśmy  po raz kolejny do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA oraz do Konkursu Logicznego Myślenia. Na wyniki niestety musimy trochę jeszcze poczekać.

Znamy natomiast  już wyniki Olimpiady Wiedzy Archimedes.Plus – Matematyka.Plus, która odbyła się listopadzie 2016r. Wzięło w niej udział 43 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Najlepsze wyniki uzyskali:

Mikołaj Szumlański z 1b – laureat II stopnia

Krzysztof Twardowski z 1b – laureat III stopnia