Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II

      Dokładnie w 37 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, tj. 16 października 2015 roku, odbył się etap szklony Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II. Pięćdziesięciu uczestników szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych miasta Wągrowca, zmierzyło się z pytaniami dotyczącymi życiorysu świętego Papieża, oraz wykazało się znajomością lektur: „Dar i tajemnica” i „Pamięć i tożsamość”.
      Do finału konkursu zakwalifikowali się uczniowie zaledwie dwóch szkół. Najlepszymi podczas etapu szkolnego okazali się:
Mikołaj Bączkowski z Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych,
Maria Kręzielewska z Gimnazjum nr 1,
Daria Kręcichwost z Gimnazjum nr 1,
Przemysław Langner z Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych.

       Czwórka laureatów zmierzy się jeszcze raz z pytaniami dotyczącymi życia św. Jana Pawła II, podczas finału konkursu, który odbędzie się w poniedziałek 19 października 2015 r. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorami i fundatorami nagród są: parafia pw. św. Wojciecha i Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu.

 

Comments are closed.