26 marca odbył się Konkurs Wiedzy o Antyku. Uczestnicy spotkali się w Instytucie Filologii Klasycznej im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jedyną uczennicą, która zakwalifikowała się do ostatniego etapu, była Barbara Działowska z klasy I a. Po napisaniu trudnego testu, przeżytego stresu i natłoku myśli, chętni udali się do Muzeum Archeologicznego, gdzie zwiedzili wystawę o tematyce średniowiecznej. Emocje na długo pozostaną w pamięci. Basia wśród wszystkich uczestników zdobyła 17 miejsce, jako gimnazjalistka klas pierwszych – trzecie. To duży sukces, zwłaszcza, że 30 procent wiedzy dotyczyło mitologii, a 70 to wiedza o Grecji i Rzymie. Nie wystarczył podręcznik do I klasy gimnazjum, trzeba było przeczytać liczne artykuły z czasopism, niekiedy dostępne tylko w czytelniach. Basia do konkursu przygotowywała się pod opieką pana Dariusza Bąka. Pani Anna Zanto towarzyszyła uczennicy w wyjeździe na konkurs.

Basi gratulujemy.

Comments are closed.