W piątek, 12 grudnia 2014 roku, tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w konkursie „Adam Mickiewicz –  jego życie i twórczość, który po raz dziesiąty zorganizowała szkoła w Żelicach. Celem zmagań była m. in. popularyzacja wiedzy o Adamie Mickiewiczu i jego twórczości.
      Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania w dwóch etapach. W pierwszym musieli wypełnić test wiedzy o życiu i twórczości Adama Mickiewicza. Ta część trwała 45 minut. Po przerwie odbyła się druga część, która dotyczyła znajomości utworów poetyckich naszego wieszcza.
      Komisja konkursowa sprawdziła prace uczniów i przedstawiła wyniki. Uczennica Maja Babiaczyk z klasy 2a zajęła IV miejsce, a Sandra Broniecka z 1a i Weronika Cholewińska z 2b zajęły kolejno VII i VIII miejsce. Wszyscy w nagrodę otrzymali bon do księgarni.
      Do konkursu przygotowały panie: Maria Strzyżyńska i Beata Pałuka.

 

 

Comments are closed.