Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała 18 marca 2015 roku konkurs recytatorski  „… i tak się trudno rozstać”. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zaprezentowali teksty poetyckie K. I. Gałczyńskiego, a wszystko z okazji 110 rocznicy urodzin poety. W konkursie wzięło udział 32 uczestników. W jury zasiadły panie: Elżbieta Muszyńska (przewodnicząca), Bożena Skrentna, Dorota Waligórska – polonistki i Ewa Byczyńska dyrektor biblioteki. Poziom recytacji był bardzo wysoki i wszyscy uczestnicy zasługują na pochwałę i uznanie. Przewodnicząca jury podziękowała również wszystkim nauczycielom za przygotowanie recytatorów. Z naszej szkoły wyróżnienie zdobyła Wiktoria Semmler z klasy III a, uczennica pani Emilii Bąk.
      Gratulujemy.