Konkurs recytatorski “Na skrzydłach książek”

      14 listopada odbył się w Mieścisku X Powiatowy Konkurs Recytatorski „Na skrzydłach książek”, podczas którego dzieci recytowały wiersze Wandy Chotomskiej i jej córki, Ewy Chotomskiej. Naszą szkołę reprezentowała w nim dwójka uczniów z kl. 2 a: Amelia Michnik i Patryk Borowski, których do konkursu przygotowała pani Agnieszka Staniszewska.

      Organizatorzy  zaskoczyli uczestników konkursu wieloma ciekawymi niespodziankami. Wśród nich znalazło się spotkanie autorskie z panią Ewą Chotomską,  która w barwny sposób przybliżyła twórczość swojej mamy i swoją oraz opowiadała anegdotki związane z powstaniem niektórych książek i wierszy. Dzieci bawiły się przy piosenkach „Fasolek” oraz rozwiązywały wesołe zagadki.

      Po licznych atrakcjach nastąpiła część konkursowa, w której Amelia Michnik z kl. 2 a zdobyła wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

      Podczas trwania imprezy jej uczestnicy oraz ich opiekunowie mieli możliwość zakupienia książek wydanych przez obie panie Chotomskie, które podpisywała pani Ewa.   

Comments are closed.