Konkurs Pięknego Czytania “Lesen gehen…”

      Niesamowity sukces naszego gimnazjum – tak można podsumować wyniki odbytego 16 maja w Bibliotece Niemieckiej Wydziału Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu etapu wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania "Lesen gehen…", organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy współpracy Instytutu Goethego i Biblioteki Niemieckiej UAM. Spotkało się na nim około 60 uczestników z ponad 40 szkół z całej Wielkopolski. Zadaniem uczniów i uczennic było zaprezentowanie  dwóch utworów niemieckich poetów w ich ojczystym języku. Nasze gimnazjum reprezentowali laureaci szkolnego etapu konkursu: Alicja Mruk z kl. III C oraz Konrad Rocławski z kl. III D.
      Pierwsze miejsce zajął Konrad Rocławski, który zaprezentował wiersze Heinricha Heinego "Loreley" i Yaaka Karsunkego "Hand und Fuss". Gratulujemy!


    

Comments are closed.