Konkurs Filmowy „Wolny od uzależnień”

      Konkurs filmowy „Wolny od uzależnień” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu wągrowieckiego był zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Wągrowcu przy wsparciu instytucji samorządowych powiatu wągrowieckiego. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży zdrowego stylu życia oraz pozytywnych form zachowania – wolnych od uzależnień (alkohol, narkotyki, hazard, internet itp.), przemocy, agresji i łamania prawa. Był on rozgrywany drużynowo i polegał na wykonaniu filmu propagującego wolność od uzależnień, który nie przekraczał 5 minut. Zgłoszono 9 filmów ze szkól gimnazjalnych.
      Nasze gimnazjum reprezentowały dwie drużyny:

drużyna 1: Jakub Jarosz (kl. IIIa), Jakub Łankiewicz (kl. IIIa) i Emil Bejmowicz (kl. I)

drużyna 2: Wiktoria Adamska (kl. IIIa), Tymoteusz Nowak (kl. IIIa), Bartosz Włodarczyk (kl. IIIa)  (pomoc Paweł Przybyłek kl. IIIa)

      Drużyna w składzie: J. Jarosz, J. Łankiewicz i E. Bejmowicz z filmem „Uzależnienia niszczą marzenia” zajęła II miejsce. Druga drużyna otrzymała wyróżnienie. Uczniowie otrzymali dyplom i nagrody rzeczowe podczas uroczystej gali, która odbyła się w sali MDK w dniu 2 czerwca 2017 r. Koordynatorem i  opiekunem drużyn była p. Marzena Kamińska.

Comments are closed.