Konkurs “Arcydzieła z odpadów”

      9 maja, w Centrum Edukacji Ekologicznej uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  i Gimnazjum nr 1 wzięli udział w  spotkaniu z prezesem Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych, Panem Waldemarem Szygendą.  Przedstawił on działanie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, obowiązującego od 1 lipca 2013 r. oraz funkcjonowanie i plany kontynuacji budowy  Zakładu Gospodarowania Odpadami Nowe – Kopaszyn – Toniszewo.
     Drugim powodem spotkania w Centrum Edukacji Ekologicznej było nagrodzenie i  wyróżnienie uczniów, którzy wzięli udział w konkursie „Arcydzieła z odpadów”. Z tej okazji Pan Burmistrz Stanisław Wilczyński wręczył laureatom dyplomy i nagrody, dziękując za zaangażowanie w ideę szerzenia świadomości ekologicznej i zwrócenie uwagi nam wszystkim na „drugie życie odpadów”.

Powołane przez Organizatora konkursu jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujące osoby:

I miejsce – Marta Ratajczak, Gimnazjum nr 1, kl. II c – opiekun. p. Lucyna Walewska-Jastrząbek,

II miejsce – Patryk Wyrt, Gimnazjum nr 1, kl. II d – opiekun p. Lucyna Walewska-Jastrząbek,

III miejsce ex aequo – Michalina Kaczorowska – opiekun p. Lucyna Walewska-Jastrząbek, Jacek Kaczanowski  kl. I a – opiekun p. Maria Rękosiak.

Wyróżnienia:

Laura Radzewicz – Gimnazjum nr 1  opiekun p. Lucyna Walewska-Jastrząbek,

Kacper Fifer – Gimnazjum nr 1, kl. II e  opiekun p. Lucyna Walewska-Jastrząbek,

Michał Nowak – Gimnazjum nr 1 , kl. II e  opiekun p. Lucyna Walewska-Jastrząbek,

Norbert Wieczorek – Gimnazjum nr 1, kl. II e  opiekun p. Lucyna Walewska-Jastrząbek,

      W ramach nagród młodzież otrzymała m.in. klawiaturę bezprzewodową z myszą, słuchawki nauszne, gry planszowe, pendrivy, zestawy piśmiennicze oraz gadżety promocyjne Wągrowca.

Comments are closed.