Kolejny sukces chóru NO NAME

W piątek, 29 stycznia 2021 r odbyła się Gala finałowa VII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Kolędujemy razem”.  Organizatorami tegorocznego festiwalu byli Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Wojewody Łódzkiego, p. Tobiasza Bocheńskiego, Prezydent Miasta Łodzi, p. Hanny Zdanowskiej, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina oraz Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego, Grzegorza Rysia.

Do rywalizacji konkursowej zgłosił się Chór NO NAME pod dyrekcją Lucyny Walewskiej-Jastrząbek, reprezentujący naszą szkołę. Zespół wykonał kolędę „Narodził się Jezus Chrystus”. Młodzi artyści wypadli znakomicie i zajęli II miejsce w kategorii CHÓRY.

 Ze względu na panującą pandemię, konkurs po raz pierwszy obywał się online. Wystąpiło w nim blisko 800 uczestników z całej Polski, a podmiotów wykonawczych było 355. Wydarzenie było adresowane do uczniów szkół podstawowych, liceów, techników, zespołów szkół specjalnych oraz domów kultury. Uczestnicy wykonywali najpiękniejsze kolędy i pastorałki, które oceniło jury w składzie: Halina Kowalczuk – muzyk, wykładowca AHE w Łodzi, przewodnicząca jury, dr Anna Breś, dziekan kierunku pedagogika AHE w Łodzi, Aldona Malinowska – doradca metodyczny w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Joanna Madaj – muzyk, Zbigniew Jan Piasecki – muzyk, kompozytor.

Piosenka, która przyniosła sukces do wysłuchania i obejrzenia TUTAJ

Gratulujemy pani Lucynie i naszym wspaniałym chórzystom!!!

Comments are closed.