Kolejne sukcesy zespołów KEEP i KEEP JUNIOR

      Dnia 3 czerwca 2019 roku w Centrum Kultury w Kleczewie odbył się Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych "Taniec piękny, taniec zdrowy" pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Do głównego konkursu zakwalifikowały się nasze oba zespoły taneczne i w ten sposób młodzi tancerze znaleźli się w gronie niemal sześciuset innych uczestników w wieku od 7 do 19 lat. W zmaganiach zmierzyli się z 40 grupami z 3 województw. Prezentacje oceniało profesjonalne jury w składzie: Piotr Skawski, sędzia, aktywny choreograf, pracownik Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, Marta Merdzińska, instruktorka tańca w Konińskim Domu Kultury oraz Agnieszka Łapaj, instruktorka tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie. W czasie obrad komisji uczestnicy przeglądu mieli możliwość spotkania z młodzieżową gwiazdą – Jeremim Sikorskim, co spotkało się z dużym aplauzem.

      Jury nagrodziło oba nasze zespoły w kategorii "Różne formy tańca". Zarówno kwalifikacja do turnieju, jak i wyróżnienia spośród 42 grup tanecznych są ogromnym sukcesem dla zespołu KEEP oraz KEEP JUNIOR. Oprócz nagród rzeczowych gimnazjalistki otrzymały zaproszenie na wycieczkę do Sejmu ufundowaną przez jednego ze sponsorów przeglądu – posła Tomasza Piotra Nowaka.

 

Comments are closed.