Jesteśmy Mistrzami Wielkopolski!

      W dniu 26 maja 2017 r. nasze gimnazjum było organizatorem
niezwykłego wydarzenia jakim są
Mistrzostwa Wielkopolski –  
XVIII Gimnazjada  Chłopców w Piłce Nożnej.

Wystąpiły w niej następujące szkoły reprezentujące swoje okręgi:

1. REJON KALISZ –  GIMNAZJUM NR 4 W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

2. REJON KONIN  – GIMNAZJUM NR 6 W KONINIE

3. REJON LESZNO  – GIMNAZJUM NR 1 W GOSTYNIU

4. REJON PIŁA  –  GIMNAZJUM W OSIEKU N/NOTECIĄ

5. REJON TEREN WSCHÓD –  GIMNAZJUM W STĘSZEWIE

6. REJON TEREN ZACHÓD – GIMNAZJUM W NOWYM TOMYŚLU

7. MIASTO POZNAŃ  – GIMNAZJUM NR 3 W POZNANIU

8. GOSPODARZ  – GIMNAZJUM NR 1 W WĄGROWCU

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy 4 zespołowe:  

Grupa A – Wągrowiec, Stęszew, Poznań, Konin

Grupa B – Osiek, Gostyń, Nowy Tomyśl, Ostrów Wlkp.

      Nasz zespół wygrał pierwszy mecz 2-0 z Pleszewem, drugi mecz wygrał  3-0 z Poznaniem, w trzecim meczu uległ Koninowi 5-1. Po meczach grupowych zajął drugie miejsce i w półfinale zmierzył się Gostyniem. Od początku meczu nasi chłopcy narzucili swój styl gry i powiększali przewagę na boisku zdobywając dwa gole w pierwszej połowie. Druga polowa bardzo wyrównana. Zawodnikom z Gostynia  udało się zdobyć honorowego gola. Mecz kończy się wynikiem 2-1 dla Wągrowca i gramy w finale.
       Do finału po dogrywce również awansowało Gimnazjum  z Konina, które wygrało w półfinale z Ostrowem Wlkp. Finał zapowiadał się niekorzystnie dla Wągrowca po meczu grupowym, który stawiał w roli faworyta zespół z Konina. Ale „Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe".  Przed meczem bardzo dobra analiza trenera lekkie zmiany w składzie, nasz zespół wyciąga wnioski z przegranego meczu  i zaczynamy finał. Fantastyczny mecz naszych zawodników. 3 bramki Artura Lidmana, jedna kapitana Wiktora Pawlaka pewnie i zasłużenie  wygrywamy 4-0 .

Zostajemy MISTRZAMI WIELKOPOLSKI. Awansujemy do Mistrzostw Polski.

Skład: Adrian Andrzejewski, Hubert Branicki, Wiktor Pawlak, Artur Lidmann, Krystian Kołodziej, Kamil Łochowicz, Mikołaj Ortyl, Igor Widziński, Jan Fercz, Ignacy Huszek.

Trenerzy: Łukasz Osiecki, Małgorzata Moćko, Janusz Bojarski, Marek Marchel.

Gratulujemy naszym sportowcom i trenerom ogromnego sukcesu, doceniamy wielki talent  i codzienną pracę.

Dziękujemy!

Comments are closed.