Mistrzostwo i wicemistrzostwo świata

     W dniach 5-8 listopada uczniowie naszego gimnazjum Nikola Mentecka z kl. 1f oraz Jakub Tyszka z kl. 3d wzięli udział w Mistrzostwach Świata Karate Shotokan Federacji IKU (International Karate Union), które odbyły się w  Maribor na Słowenii. Za osiągnięcia w zawodach, które odbywały się wcześniej uczniowie zostali powołani do Kadry Polski Karate Shotokan Federacji IKU. W zawodach brały udział 34 państwa z całego świata, które wystawiły około 1500 zawodników.
     Nikola zajęła I miejsce i obecnie jest Mistrzem Świata w kategorii Dzieci Rocznik 2002 natomiast Jakub zajął II miejsce i zdobył tytuł Wicemistrza Świata w kategorii Kadet. Tę dyscyplinę sportu gimnazjaliści trenują od początku szkoły podstawowej pod okiem trenera Mariusza Nowaka w Wągrowieckim klubie karate "Tiger". Gratulujemy wielkiego sukcesu!

 

 

Comments are closed.