III Wągrowiecki Koncert Świąteczno – Noworoczny

      5 stycznia 2017 r.  w holu głównym gimnazjum odbył się III Wągrowiecki Koncert Świąteczno – Noworoczny  organizowany przez Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu we współpracy ze szkołami podstawowymi, Miejskim Domem Kultury, Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej oraz parafiami pw. św. Wojciecha i bł. Michała Kozala. Na początku uroczystości, dyrektor gimnazjum, pani Danuta Kaniewska serdecznie powitała przybyłych gości, rodziców, dziadków, mieszkańców miasta, a przede wszystkim młodych artystów. Swoją obecnością zaszczycili nas: przewodniczący Rady Miejskiej pan Wiesław Zając z małżonką, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej pan Dariusz Bąk, kierownik  Wydziału Oświaty pani Mariola Czelna, kierownik Biblioteki Pedagogicznej pani Aneta Andrzejewska, przedstawiciel  Muzeum Regionalnego pani Wiesława Gruchała, dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 2 pani Kinga Babicz, wicedyrektor  Szkoły Podstawowej nr 3 pani Iwona Tramowska, dyrektor OPP pan Karol Kruś, Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu z przewodniczącą  panią Justyną Tietz. W tym roku zaproszenie do wspólnego muzykowania przyjęły zespoły: Perełki – pod kierunkiem pani Hanny Korbal, Tempo 2 pod opieką pani Moniki Serwatki, oba ze Szkoły Podstawowej nr 2. Na scenie zaprezentowały się w występach flażoletowych – fletowych i opracowaniu muzycznym na bum bum rurki i dzwonki zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3: Trójkolor z panią Beatą Przybylską oraz 3 po 3 z panią Agatą Drążkiewicz. Nie zabrakło również zespołów działających przy parafiach: św. Wojciecha- CANTORES DEI pod dyrekcją pani Ewy Kamienieckiej – Cyranek oraz MICHAŁKI z par. bł. Michała Kozala z panią Hanną Korbal. W repertuarze kolędowym zaprezentowały się także dzieci z chóru "Maleńki" z MDK, pod dyrekcją pana Tomasza Kotwicy. Gimnazjum reprezentował chór NO NAME, pod kierunkiem p. Lucyny Walewskiej – Jastrząbek oraz zespół Soprano prowadzony przez panią Marię Rękosiak. Tego wieczoru na scenie wystąpiło ok. 150 młodych wokalistów, którzy wprowadzili kolejny raz, tłumnie zgromadzoną publiczność w magiczny, świąteczno – noworoczny nastrój. Kulminacyjnym, a jednocześnie wzruszającym  momentem, było wspólne zaśpiewanie kolędy "Wśród nocnej ciszy". Na zakończenie koncertu głos zabrała kierownik Wydziału Oświaty pani Mariola Czelna, która wyraziła swoje uznanie dla młodych artystów oraz złożyła wszystkim życzenia noworoczne.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Comments are closed.