III Powiatowy Turniej Strzelectwa Sportowego

      Dla upamiętnienia 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości i Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, 11 stycznia 2019 r. odbył się III Powiatowy Turniej Strzelectwa Sportowego, organizowanego przez Koło Wągrowiec Gmina Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 przy współudziale Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Żelicach. Zawody przeprowadzono pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Wągrowieckiego, Wójta Gminy Wągrowiec, Prezesa  Zarządu Wojewódzkiego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, Komendanta Hufca ZHP w Wągrowcu, Prezesa Bractwa Strzeleckiego i Przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Żelicach, którzy byli jednocześnie fundatorami nagród.

      Zawodami kierował Janusz Sieroń, funkcję głównego sędziego pełnił Jan Kożuszko, a sekretarzami zawodów byli Małgorzata Ślęzak i Jerzy Konwiński. W turnieju wzięło udział 44 zawodników reprezentujących 11 szkół powiatu wągrowieckiego.

      Współzawodnictwo otworzył Tomasz Kranc Starosta Powiatu Wągrowieckiego, który przypomniał zawodnikom bohaterstwo uczestników zwycięskiego powstania wielkopolskiego i jednocześnie życzył zebranym wspaniałej sportowej rywalizacji.

      Od samego początku reprezentacje szkół walczyły o każdy celny strzał. Klasą sama dla siebie była drużyna Szkoły Podstawowej w Żelicach zdobywając 107 punktów i I miejsce. Drugie miejsce drużynowo wystrzelali zawodnicy Szkoły Podstawowej w Łeknie, a na trzecim miejscu uplasowali się strzelcy ze Szkoły Podstawowej w Skokach.

      Wiele emocji wzbudził pojedynek strzelecki gimnazjalistów. Młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Wągrowca o trzy punkty wyprzedziła uczniów ze Skoków, trzecie miejsce przypadło w udziale zawodnikom z Żelic.

      W kategorii szkół ponadpodstawowych ciekawie zapowiadał się pojedynek „Mundurowych”, którzy w ubiegłym roku zajęli   I miejsce z pozostałymi szkołami powiatu wągrowieckiego. Okazało się, że wspaniale przygotowani do turnieju byli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Wągrowca, którzy od początku byli mistrzami sami dla siebie. Ostatecznie „Klasztorniacy” pokonali „Gigantów”, którzy wystrzelali drugie miejsce, a trzecie miejsce przypadło uczniom Zespołu Szkół Nr 2 w Wągrowcu.

      We współzawodnictwie indywidualnym szkół podstawowych I miejsce i tytuł „Najlepszego Strzelca” przypadł Bartłomiejowi Witczakowi z Łekna, II miejsce zajął Dawid Walaszczyk z Żelic, a trzecie miejsce wywalczył Albert Grzegorzewski ze Skoków.

      W kategorii indywidualnej klas gimnazjalnych bezkonkurencyjną okazała się Martyna Garstecka ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Wągrowca, której przypadł tytuł „Najlepszego Strzelca”. Srebro, różnicą jednego punktu wystrzelał Wojciech Marszałek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Wągrowca, a brąz zdobył Martin Kryszkowski ze Szkoły Podstawowej z Żelic.

      W konkurencji indywidualnej szkół ponadpodstawowych złoto i tytuł „Najlepszego Strzelca” wystrzelała Anna Sieroń z I LO, srebro zdobyła Monika Oleksy z ZSZ Nr 1, a brąz wywalczyła Izabela Rajnik z I LO.

      Wiele emocji, radości i śmiechu wzbudziła konkurencja „Open”, w której wzięli udział opiekunowie reprezentacji szkół. Zwyciężył w niej Janusz Sieroń zdobywając tytuł „Najlepszego Strzelca”, srebrny medal zdobył Andrzej Surdyk ze stratą jednego punktu. Brąz w pięknym stylu wystrzelała Grażyna Działowska.

      Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok na IV PTSS.

Comments are closed.