II Wągrowieckie Kolędowanie

      9 stycznia 2016 roku z inicjatywy naszej szkoły odbyło się II Wągrowieckie Kolędowanie. W koncercie kolęd wystąpiły zespoły ze szkół podstawowych: Perełki – pod kierunkiem pani Hanny Korbal, Tempo 2 pod opieką pani Moniki Serwatki, oba zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 2. Następnie podziwialiśmy w występach flażoletowych, fletowych i opracowaniu muzycznym na bum bum rurki zespoły: Trójkolor z panią Beatą Przybylską, a także 3 po 3 z panią Agatą Drążkiewicz. Te zespoły reprezentowały Szkołę Podstawową nr 3. W wykonaniu zespołu FORTE,  ze Szkoły Podstawowej nr 4, prowadzonego przez panią Marzenę Mycielską usłyszeliśmy kolędy i piosenki bożonarodzeniowe, m.in. "Wilijna pastorałka", "Maluje zima". Wągrowiecka Orkiestra Kameralna z MDK pod dyrekcją p. Henryki Piwońskiej zagrała tradycyjne kolędy polskie, a następnie połączyła siły i wraz z chórem MALEŃKI, również z MDK, wykonali pod czujnym okiem pana Tomasza Kotwicy "Tryumfy Króla Niebieskiego", a także "Cichą noc". Gimnazjum reprezentował chór NO NAME pod kierunkiem p. Lucyny Walewskiej-Jastrząbek, który jako jedyny zespół tego wieczoru zaprezentował się w programie a capella – wykonując 3-głosowo: "Jam jest dudka", "Radujecie się wszyscy ludzie", a także "Przybieżeli do Betlejem". Podczas koncertu zaprezentowały się również wągrowczanki, które 6 stycznia br. w Sobocie k/ Rokietnicy reprezentowały nasze miasto podczas VI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Były to : Alicja Malak, Agata Kądzielawa. Maja Babiaczyk – wszystkie z naszego gimnazjum, a także Marta Jastrząbek, która na festiwalu wyśpiewała  II miejsce. II Wągrowieckie Kolędowanie zakończyło wspólne zaśpiewanie – Lulajże Jezuniu.

Występu Chóru No Name możesz posłuchać tutaj

Comments are closed.